ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EGEMAKGOC Twitter

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EGEMAKGÖÇ WEB.TV

EN ÇOK OKUNANLAR

MAKEDONSKİ FM

BİZİ YOK SAYANI BİZDE YOK SAYACAĞIZ...

BİZİ YOK SAYANI BİZDE YOK SAYACAĞIZ...

Tarih 18 Şubat 2015, 19:02 Editör Ege Makedonya

EGEMAKGÖÇ BUGÜNE KADAR OLAN SUSKUNLUĞUNU BOZARAK AÇIKLAMALARDA BULUNDU

SESSİZLİĞİMİZİ BOZUYORUZ…

Bizi yok sayanları biz de yok sayarız…


Biz Makedonya Göçmenleri olarak bugüne kadar tüm iyi niyetimizle sessizliğimizi koruduk. Birçokları bizim bu iyi niyetimizi ve sessizliğimizi hafife alıp, yıllardır bize karşı gereken ilgi ve önemi göstermediler. Biz sabrettik, bekledik!.. Belki birileri çıkar da bu sessiz yığına kulak verir diye.  Ne yazık ki bu sessiz yığına bu zamana kadar ne bakan bir göz, ne de bir kulak veren oldu…

Şimdi sessizliğimizi bozuyoruz ve konuşma sırasının bize geldiğine inanıyoruz.

Ege Makedonya Göçmenleri Derneğimizi 3 yıl önce bu günleri görerek kurduk. Biz bazıları gibi al takke ver külah örneğinde olduğu gibi hareket etmedik. Körlerle sağırlar birbirini ağırlar misali birbirimize plâket alıp vermedik. Bizim plâketimiz  (ödülümüz) halkımızın kendisidir. Biz asla kişisel çıkar peşinde olmadık, olmayacağız. Eğer öyle olsaydık şimdiye dek bu tür çıkar ilişkilerine bulaşırdık. Oysa böyle bir şey olmadı ve bundan sonra da olmayacaktır. Derneğimiz 3 yıl önce nasıl tertemiz duygularla kurulduysa, şimdi de öyledir.

Bu ülkede birçoklarının geri dönebileceği bir köyü vardır; oysa Makedonya göçmenlerinin asla geri döneceği bir köyü yoktur, olmayacaktır da. Çünkü bu vatanın her karış toprağını köyümüz olarak kabul ederiz.

Yıllardır bizi yok sayanlara sesleniyoruz:

Yıllardır yok saydığınız ve hala da yok saymaya devam ettiğiniz Makedonya Göçmenleri bundan böyle Meslek Odaları, Siyasi Partilere karşı Sivil Toplum Kuruluşu olarak hemşerilerimizin sesini duyuracağız.  

Bugüne kadar kişisel ve siyasi menfaatleri ön planda tutan kişi ve kuruluşlara karşı sessizliğimizi bozacağız ve bizleri yok sayanları, hafife alanları biz de yok sayacağız. Bundan böyle, biz yalnız Makedonya Göçmenlerinin değil, bizler gibi sessini duyuramamışların da sesi olacağız.

Çiğli’de de Makedonya Göçmenleri olarak Derneğimiz etrafında örgütlendik ve kamuoyu nezdinde de güçlü bir dernek haline geldik. Derneğimiz kurulduğundan bu yana birçok Sosyal, Kültürel, Sportif, Sanatsal ve benzeri birçok etkinliklerde bulundu.  Ve bundan sonra da bulunmaya devam edecektir.

-Biz Makedonya Göçmenleri olarak sosyal, kültürel, dayanışma ilkelerine karşı çıkan ve kişisel menfaatlerin peşine düşenleri de yok sayacağız.

-Hemşeriliklerini hemşerileri için değil kendi siyasi çıkarları için kullanan sizleri de yok sayacağız.


BİZİ YOK SAYANLARI BİZDE YOK SAYACAĞIZ…

Bu haber 1815 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dernek Haberleri

7. Kuruluş Yıldönümü 4 kasımda...

7. Kuruluş Yıldönümü 4 kasımda... ...Ege Makedonya Göçmenleri Derneği /. Kuruluş Yıldönümü kutlaması 4 kasımda Ephesus Richmond Resort Otel Selçuk - ...

GURBETÇİLERLE BERLİN'DE BULUŞMA GECESİ ÇOŞKULU GEÇTİ...

GURBETÇİLERLE BERLİN'DE BULUŞMA GECESİ ÇOŞKULU GEÇTİ... Ege Makedonya Göçmenleri Derneğimizin VFB SPERBER NEUKÖLLN Futbol kulübü ile organize ettiği Gurbetçilerle Berlin B...

KARŞIYAKA BELEDİYESİ

ANKET

Dernek Faaliyetlerimizin Hangi Yönde Gelişmesini İstersiniz?





Tüm Anketler


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu